Чи можна зареєструвати акцизну накладну в ЄРАН, якщо з моменту її складання минуло 120 календарних днів?

1039

Відповідно до п. 231.1 ст. 231 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник акцизного податку при реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
Реєстрація акцизних накладних та/або розрахунків коригування у ЄРАН здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.
При цьому у разі порушення порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних в ЄРАН ст. 120 прим. 2 ПКУ передбачено штрафні санкції:
за порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в ЄРАН — від 2 до 40 відс. суми акцизного податку залежно від терміну затримки такої реєстрації;
за відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної/розрахунку коригування в ЄРАН протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну/ розрахунок коригування, — 50 відс. суми акцизного податку.
Тобто СГ не може зареєструвати в ЄРАН акцизну накладну або розрахунок коригування до неї з дати складання яких минуло 120 календарних днів.

по матеріалам ЗІР (116.13.03)